درب خانه هوشمند

هوشمندسازی در تمام بخش های زندگی مدرن امروز جای گرفته و طبع انسان امروزی نیز به دنبال بهره برداری از این نوآوری ها و تاثیرات مثبت آن بر زندگی خویش می باشد.استفاده از درب های هوشمند نیز این قاعده مستثنی نیست.

.

الف – کنترل درب از طریق پیامک

در این سیستم امکانات زیرقابل دسترسی می باشد:

  • باز کردن درب از راه دور به عنوان مثال از راه دور در را برای مهمان خود که قبل از شما رسیده…
  • اعلام وضعیت درب از طریق پیامک
  • اعلام امکان بروز سرقت از طریق پیامک
  • اگر به هر دلیل در واحد گاز نشت کند و یا آتش سوزی رخ دهد سیستم به شماره های موجود در حافظه اطلاع می دهد.

ب – کنترل درب از طریق WIFI (از طریق گوشی های هوشمند)

در این سیستم از طریق گوشی هوشمند کنترل درب منزل وجود خواهد داشت.همچنین می توان تصاویر دوربین هایی که در مقابل درب ورودی قرار دارند را بر روی گوشی هوشمند مشاهده نمود.

.

ج – نصب سنسور

با افزودن سنسورهای مختلف از جمله سنسورهای دود ارتعاش و القایی می توان در مواقع بحرانی عکس العملهای متفاوتی را ایجاد کرد به عنوان مثال می تواند در صورت وارد شدن ضربه به درب ویا آتش سوزی پیامکی به صاحب منزل ارسال شود ویا آژیر خطر به صدا درآید…

.

د – سنسور اثر انگشت

با نصب این سنسور می توان از طریق اثر انگشت درب منزل را باز نمود.

.

و- کارت خوان مغناطیسی هوشمند (RFID)

این سیستم کنارو یا روی درب ورودی ویا به صورت مخفی داخل درب نصب و امکان ورود افراد توسط رمز ویا کارت مخصوص را فراهم می آورد.این دستگاه قابلیت پشتیبانی از ۶۴ کارتمختلف را داشته و همچنین توسط این سیستم امکان حذف یا اضافه شدن کارت جدید برای ساکنین مقدور خواهد بود.

.

ز- نمایشگر گرافیکی

نصب -ال سی دی- گرافیکی با ۱۶میلیون رنگ با ابعاد ۳٫۲” و ۷٫۴۵”اینچ به منظور نمایش دوربین پشت درب اعلام وضعیت قفل یا باز بودندرب و همچنین نشان دادن مجوز ورود به اتاق به عنوان مثال در صورت برگزاری جلسه در اتاق ویا عدم اجازه ورود موارد با تصاویری زیبا نمایش داده می شود.همچنین با لمس صفحه نمایش صدای درزدن به گوش خواهد رسید.

.